Žemės ūkio mechanikos inžinerijos studijų programos studentai lankėsi UAB „Laumetris“

2018-04-11
531

 

2018 m. kovo mėn. 19 dieną studijų programos Žemės ūkio mechanikos inžinerija studentai, pasirinkę „Technologijos įrenginių ir įrangos“ bei „Mašinų remonto technologijų“ dalykų studijas, kartu su prof. V. Jankausku, lankėsi UAB „Laumetris“ (www.laumetris.lt). Šią įmonę 1993 m. įsteigė tuometinio Ž. ū. mechanizacijos fakulteto absolventai Kazys Čiurila ir Jonas Putna. UAB „Laumetris“ dirba Keleriškių km., Kėdainių r., ir specializuojasi žemdirbiams reikalingų žemės dirbimo padargų, traktorinių priekabų gamyboje. Įmonė gamina ir kitus gaminius, kurių prireikia žemdirbiams, tai cisternos vandeniui gabenti, pasėlių priežiūros medžiagoms pasiruošti… ir net gyvoms žuvelėms pervežti.

UAB „Laumetris“ plėtėsi pamažu, tačiau kryptingai, neretai nevengdamas įsigyti bankrutuojančių įmonių įrenginius. Įmonę sudaro ruošinių pjovimo, mechaninio apdirbimo, suvirinimo, dažymo, surinkimo barai. Žinoma, neviena įmonė negali dirbti ir be tvarkingo sandėlių ūkio, o taip pat gamybos valdymo sistemų. Visa tai yra ir gerai funkcionuoja. Šiandieną čia dirba apie 65 darbuotojus, o produkciją platina visoje Europoje. Ne paslaptis, kad įmonė ofisą įsirengė tik po to, kai visiškai „sustygavo“ darbą cechuose…, kitaip sakant vertybės yra tokios (ūkininko mintimis): „Pirma tvartas, paskui troba…“.

Įmonėje dirba arti dešimties fakulteto absolventų. Svečiams parodyti įmonę Kazimieras Čiurila paaukojo per pora brangių darbo valandų….

Tarp didžiausių įmonės kolektyvo iššūkių yra ir pagamintas 10 metrų darbinio pločio kombinuotas žemės dirbimo padargas galingiausiam traktoriui Lietuvoje – Case IH Steiger 600 http://muge.eu/galingiausiam-lietuvos-traktoriui-kedainieciai-pagamino-isskirtini-padarga/

 

2016 m. fakulteto absolventas magistras Eligijus Novikovas, antrus metus dirba konstruktoriumi (nuotraukoje su vizito dalyviais).

 

Direktorius Kazimieras Čiurila paatviravo apie darbuotojų paieškos ir jų kvalifikacijos problemas. Kolektyvo subūrimo ir suvienijimo bendrais tikslais problema nėra sprendžiama lengvai ir greitai – tai jau 25 metus trunkantis procesas. Įmonėje jau dirba ir iš emigracijos sugrįžusių darbuotojų.

 

Vizito dalyviai ir įmonės vadovas K. Čiurila šratavimo (gaminių paruošimo dažymui) kameroje.

Vizito metu įmonės šeimininkas dalinasi patirtimi ir apie gaminių paruošimo dažymui bei dažymo technologijas (diskusijos dalyviai „šratavimo“ kameroje). Anot p. Kazimiero, bet koks įrangos pasirinkimas gali būti labai įvairus savo kaina, o pats geriausias sprendimas nebūtinai yra brangiausias.

 

Prie CNC įrenginiais apdirbtų detalių konteinerio

Kazimieras Čiurila dalinasi savo ir įmonės patirtimi apie mechaninį komponentų apdirbimą, jų medžiagų parinkimą. Žemės dirbimo padargų darbo dalių įmonė negamina, nes tai nebūtų rentabilu dėl mažų gamybos apimčių. Tačiau jų pasirinkimas rinkose reikalauja atidaus kokybės ir kainos santykio analizės. Kaip daugelis gamintojų, taip ir ši įmonė neatstumia kinietiškų gaminių, jei yra gamintojo vykdoma teisinga gaminių kokybės priežiūros politika. Daugumą padargų detalių gamina „vietoje“ – kas mėnesį vidutiniškai nuperkama apie 24 tonas įvairių valcuotų, štampuotų ruošinių. Daugumos padargų unikalios detalės „gimsta“ plazminio pjovimo metu.

 

Labiausiai patyrusiu įmonės konstruktoriumi yra inžinierius mechanikas Kęstutis Misevičius, Ž. ū. mechanizacijos fakultetą baigęs dar 1986 m. (nuotraukoje palinkęs prie kompiuterio klaviatūros).

 

Surinkimo ceche studentams buvo nuosekliai paaiškinta kaip konstruktyviai sureguliuojamos atskiros didelio darbinio pločio agregatų sekcijos, kad įdirbimo rezultatas būtų vienodas.

Vizito pabaigoje šeimininkai svečius pavaišino kava ir atsakė į jiems iškilusius klausimus… Kazimieras, kurį pavadinčiau nuoširdžiu ir nuosekliu fakulteto patriotu, susitikimo pabaigoje studentams akcentavo: „Nereikia bijoti imtis darbo, o iš padarytų klaidų svarbu pasidaryti teisingas išvadas“. Tik taip tampama specialistais…

Nuo šios žinutės autoriaus: „Ekspertu vadinamas tas asmuo, kuris padarė visas galimas klaidas…“.

Moralė: Nebijokime darbo.

 

V. Jankauskas


Fakultetai