Fakulteto pirmakursių išvyka į žemės ūkio verslo įmones

2018-11-10
231

Lapkričio 8 d. Žemės ūkio inžinerijos fakulteto pirmakursiai aplankė tris verslo įmones UAB „Konekesko Lietuva“, AB „Lytagra“ Bernatonių ŽŪB, UAB „Laumetris“ ir susipažino su galimomis praktikų atlikimo ir būsimomis darbo vietomis, įgijus inžinerijos mokslų bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Studentai buvo sutikti šiltai, patikinti, kad baigę studijas yra laukiami, o ir prisidėti prie to pasirengę visos įmonės, nes pasiruošę priimti studentus praktikoms, padirbėti vasaros laikotarpiui, kai darbų apimtys pasiekia piką.

 

UAB „Konekesko Lietuva“

Paskaitos – diskusijos metu

Serviso centro prekybos salė

Serviso centro dirbtuvė

UAB „ Konekesko Lietuva“ serviso plėtros vadovas Baltijos šalims dr. Antanas Juostas studentams išsamiai papasakojo ką veikia inžinierius mechanikas žemės ūkio technikos serviso įmonėje, kaip vertinama dirbančiųjų bei pretenduojančių įsidarbinti įmonėje kvalifikacija, kaip keliama kvalifikacija ir kaip už ją atlyginama, apibūdino serviso tarnybos darbuotojo ir paslaugos pirkėjo santykius. Atkreiptas dėmesys, kad įmonė labai vertina dirbančiųjų kvalifikaciją ir geba motyvuoti gerai dirbančius, o vienas iš svarbiausių karjeros veiksnių – noras tobulėti.

 

AB „Lytagra“ Bernatonių ŽŪB

Prie remontuojamo diskinio skutiko.

Galingiausias turimas bendrovėje traktorius New Holland T9 (600 AG).

AB „Lytagra“ Bernatonių žemės ūkio bendrovės gamybiniame centre studentus pasitiko įmonės vyriausiasis inžinierius Virgis. Bendrovės kieme, dirbtuvėje, fermose, virė darbas. New Holland traktorių velkamos triašės cisternos į laukus kas kart išveža per 20 m3 srutų. Gamtos „išdaigos“ ir geras pasirengimas javų pjūčiai šiais metais leido javapjūtę pabaigti dar rugpjūčio 4 d., pasakojo vyr. inžinierius. Bendrovės gamybos apimtys – 3200 ha žemės (iš jos – 1060 ha nuosava). Auginami kviečiai, miežiai, avižos, rapsai, žirniai, kukurūzai grūdams ir silosui. Grūdai saugojami dvejuose 10 tūkst. t talpinančiose grūdų džiovinimo ir saugojimo kompleksuose. Kadangi stengiamasi visą pasigaminti vietoje, daug laukų užima pievos. Sultingieji pašarai ruošiami ir saugojami 13 tūkst. t talpos tranšėjose. Auginama 3500 galvijų, iš kurių – 1150 melžiamos karvės. Kasdieną į Vilkyškių pieninę išvyksta du pienovežiai su pienu. Skystas mėšlas kaupiamas 21 tūkst. m3 talpos rezervuaruose. Studentai suprato kokiu unikaliu darbų organizatoriumi turi būti inžinierius mechanikas, kad sklandžiai vyktų visi darbai. Anot vyr. inžinieriaus, gera traktorių priežiūra leidžia jų varikliams pasiekti per 20 tūkstančių darbo valandų resursus.

 

UAB „Laumetris“

Diskusijos su UAB „Laumetris“ direktoriumi Kaziu Čiurila įmonės kieme ir cechuose

 

Čia gimsta nauji techniniai sprendimai: trijų konstruktorių darbo vietos, du iš jų – Žemės ūkio inžinerijos fakulteto absolventai.

UAB „Laumetris“ lietuviško kapitalo žemės ūkio technikos bei priekabų gamybos įmonė. Šią įmonę 1993 m. įsteigė du Žemės ūkio inžinerijos fakulteto absolventai – Kazys Čiurila ir Jonas Putna. Įmonėje dirba apie 60 darbuotojų, o 40% jų gaminių parduodama Latvijoje, Estijoje, Skandinavijos šalyse. Dauguma gaminių yra vienetiniai, kas reikalauja daug konstruktorių pastangų bei meistriško detalių gamybos ir surinkimo procesų valdymo. K. Čiurila studentus susipažino su ruošinių virtimo gaminiu procesais: ruošinių pjovimu (mechaniniu ir plazminiu), lenkimu, paruošimu suvirinimui ir suvirinimu, paruošimu dažymui ir dažymu, surinkimu ir kt. Ypatingai emocingai direktorius pasakojo apie verslo ypatybes, apie apsirūpinimą įvairia gamybos procesų technika, nes visą tai uždirbta kasdieniniu ir nelengvu darbu. Studentai dėkojo direktoriui K. Čiurilai už įdomų pasakojimą, o savo mintis dar išsakė ir radijo laidos „Gimtoji žemė“ žurnalistui A. Urbai, kuris tuo metu taip pat lankėsi įmonėje.


Fakultetai