Fakulteto mokslininkų vizitas Pekino technologijos institute ir dalyvavimas VI pasauliniame tribologijos kongrese

2017-09-29
487

 

Jėgos ir transporto mašinų inžinerijos instituto prof. Juozas Padgurskas ir doc. Raimundas Rukuiža lankėsi Pekino technologijos institute (2017 m. rugsėjo 17-23 d.). Vizito metu mūsų fakulteto darbuotojai susipažino su Mechanikos inžinerijos fakulteto Mašinų projektavimo ir gamybos departamento Tribologijos laboratorijomis (Mikro guoliai, Tepimas ir dilimas, Trinties paviršių projektavimo inžinerija, Trinties kontakto mechanika), bendravo su mokslininkais, dirbančiais tribologijos klausimais. Buvo aptarta mūsų universiteto ir Pekino technologijos instituto mokslininkų bendradarbiavimo perspektyvos, galimos kryptys bei tematika, o taip pat dėstytojų bei studentų mainai pagal ERASMUS programą.

Vizito metu Pekine vyko VI Pasaulinis tribologijos kongresas (WTC 2017, http://www.wtc2017.org/en). Mūsų fakulteto atstovai dalyvavo šiame kongrese. Kongreso metu vyko Tarptautinės tribologijos tarybos (International tribology council ITC) posėdis. Lietuva yra šios tarptautinės organizacijos narė, ją atstovauja Lietuvos mokslininkų sąjungos skyrius Tribologija (http://int.asu.lt/Tribolog/tribolen.html). Tarptautinės tribologijos tarybos posėdžio metu buvo išrinktas naujasis ITC prezidentas, kuriuo tapo prof. A.Erdemir iš JAV. Nuspręsta, kad kitas, jau VII Pasaulinis tribologijos kongresas vyks po ketverių metų Prancūzijoje, Lione.

Kongrese iš viso dalyvavo apie du tūkst. mokslininkų, iš jų apie 60% iš Kinijos. Kongreso metu ASU atstovai padarė du pranešimus, užmezgė bei atnaujino ryšius su Kinijos, JAV, Rusijos, Vokietijos, Indijos, Baltarusijos, Malaizijos ir kitų šalių tribologais.