Antroji fakulteto pirmakursių išvyka į būsimąsias praktikų vietas ir būsimąsias darbovietes

Lapkričio 15 d. Žemės ūkio mechanikos inžinerijos studijų programos pirmakursiai, lydimi prof. Vytenio Jankausko, apsilankė keturiose įmonėse: UAB „Kauno techninės apžiūros centras“, techninių sporto šakų klube „Inžinerija“, AB Kauno grūdai įmonėje Kaune, UAB “Dangų inžinerijos centre”.  Tai pažinčių su galimomis studijų programos Žemės ūkio mechanikos inžinerija absolventų darbovietėmis tęsinys.

UAB „Kauno techninės apžiūros centre“ (Raudondvario pl., http://www.kauno-tac.lt/) studentus pasitiko direktorius Gintaras Ciegis, fakulteto absolventas. Direktorius daug ir įdomiai apibūdino ir analizavo kodėl apie 50 procentų TAC darbuotojų yra baigę Žemės ūkio inžinerijos fakultetą arba dar studijuoja jame. To priežastimi visų pirma yra geras transporto priemonių ir jų variklių konstrukcijų bei jų reguliavimo išmanymas. Studentai su direktoriaus palyda stebėjo lengvųjų automobilių, bei autobusų techninės būklės patikrą. Net ir pačius keisčiausius proceso etapus G. Ciegis išsamiai ir nuoširdžiai pakomentavo. Vienu iš svarbiausių kontrolieriaus darbo aspektų yra ir komunikabilumas, nes nuolat tenka bendrauti su pačiais įvairiausiais transporto priemonių savininkais ar jų įgaliotais asmenimis. Pasitaiko ir konfliktinių situacijų, tad reikia mokėti “suktis” iš jų – sakė direktorius.

Diskusijos pabaigoje studentai išgirdo TAC vadovo kvietimą neužmiršti šios dienos pokalbio apie galimą darbą baigus studijas.

Studijų programos Žemės ūkio mechanikos inžinerija pirmakursiai ir Kauno TAC vadovas Gintaras Ciegis

Techninių sporto šakų klubas „Inžinerija“ (https://www.inzinerija.eu/) įkurtas 1995 metais. Klubo veikla apima sportą, visuomeninę veiklą bei sunkiojo transporto remontą. Klubas įsikūręs Aleksandro Stulginskio universiteto praktinio mokymo bazėje (poligone). Klientams siūlomos įvairios paslaugos, tačiau geriausi rezultatai pasiekti remontuojant komercinio transporto pavarų dėžes, reduktorius bei vairo kolonėles. Klubui vadovauja daugkartinis Lietuvos autokroso čempionas ir Europos čempionatų prizininkas, sporto veteranas Leonas Vedeikis.

Studentai buvo maloniai pasitikti, paaiškinta klubo veiklos specifika, o sunkiojo transporto servise studentai matė remontuojamus automobilius bei jų išardytus agregatus. Tai vilkikai Scania, MB, MAN, Volvo ir kt., pavarų dėžės ZF, Renault, Volvo, Scania, MB, varančiosios ašys, galinių tiltų reduktoriai, ašys, vairo stiprintuvai. Taip pat klubo kolektyvas nevengia (ir turi patirtį) remontuoti visų tipų žemės ūkio bei kelių remonto techniką, rastvežes ir kitas mašinas.

Gal būt iš pirmo žvilgsnio atrodęs nelabai patrauklus darbas su naudotais agregatais, susipažinus su jo specifika pasirodė yra reikalingas ir paklausus, o taip pat reikalaujantis žinių, gebėjimo ir noro gilintis į nepaliaujamą transporto mašinų konstrukcijų kitimą.

Garsus automobilių sporto veteranas Leonas Vedeikis diskusijoje su fakulteto pirmakursiais klubo Inžinerija darbo vietose

 UAB „Dangų inžinerijos centras“ (http://www.dic-solid-coat.lt/) direktorius Rimtautas Leišys studentams nuodugniai papasakojo apie įmonės veiklą. Įmonė užsiima pramonės bei žemės ūkio technikos detalių, o kartais ir agregatų (variklių, siurblių ir kt.) darbingumo atstatymu. Čia gaminių dydis matuojamas metrais, masė tonomis, o apdirbimo tikslumas 0,01-0,03 mm. Daugiausia užsakymų įmonė sulaukia iš Lietuvos verslo bei žemės ūkio įmonių, tačiau detales restauracijai į Kauną atveža ir iš Estijos, ir Lenkijos, ir Ukrainos. Būna ir taip, kad Klaipėdoje stovi remontuojamas laivas, o variklis tvarkomas Kaune.

Diskusija su UAB „Dangų inžinerijos centras“ darbuotojais įmonės ceche: direktoriumi Rimtautu Leišiu ir dr. Artūru Babilium.
Vizito UAB „Dangų inžinerijos centras“ akimirkos: a) Studentai prie išardyto reduktoriaus korpuso, b) dujine metalizacija padengiami nudilę vilnos karšimo veleno kakliukai

Įmonė specializuojasi pramonės ir žemės ūkio technikos komponentų remonte, naudoja modernius procesus ir medžiagas, leidžiančias pailginti detalių naudojimo resursą iki 10 kartų. Esant poreikiui naudojamas 6 ašių robotas.

Savo veiklai vykdyti įmonė naudoja keliolika modernių užpurškimo, apvirinimo/aplydymo metodų. Čia veikia vienintelis Lietuvoje Yterbium fiber lazeris (apvirinimo), kurio šalinamas paviršių nudilimas (padengiami iki 2.000 mm ilgio ir 600 mm skersmens  velenai).

Terminiu purškimu HVAF bei HVOF miltelių purškimo įranga gaunamos iki 0.6 mm storio karbidų dangos ant velenų paviršių, be to padengiamų velenų ilgiai neribojami, o plokštumos iki 2.000 mm);

Įmonė disponuoja stambių gabaritų gaminių padengimo ir apdirbimo galimybėmis:  šlifuoja iki 3.200 mm ilgio ir 600 mm skersmens, tekina iki 10.000 mm ir 2.550 mm skersmens detales, dinamiškai balansuoja iki 2.500 mm ilgio ir iki 1.500 mm skersmens velenus.

 

UAB „Kauno grūdai“ (http://www.kauno-grudai.lt/) žemės ūkio produktų perdirbimu užsiimanti bendrovė suskirstė savo veiklas į šiuos verslus: miltų ir jų produktų verslą, augalininkystės verslą, kombinuotųjų pašarų ir premiksų verslą, žaliavų prekybos verslą ir kt.

Tvarka maisto produktus gaminančioje įmonėje buvo „suprasta“ iškart patekus į gamybinių patalpų vidų. Visi, įskaitant lydintį darbuotoją (įmonės technologijos įrenginių technologą), turėjo apsisiausti specialia apranga – apsiaustais ir kepuraitėmis. Tarsi ir neilgas kelias „nuo grūdo iki miltų“, bet keliaujant paskui ekskursijos vadovą įmonės cechais, tikrai taip nepasirodė. Nors ir daug kartų važiuota Minkovskių gatve, tačiau tai, ką slepia malūno sienos tikrai sunku įsivaizduoti. Čia gausybė transportavimo įrenginių (iš elevatorių į malūną), didžiulė elektros variklių, sukančių traiškytuvus, malūnus, sijojimo įrangą gausa, automatinė linija fasuojanti miltus į pakuotes matomas prekybos centrų lentynose, miltus ant europalečių kilnojantis robotas ir dar daug kitų įdomių dalykų.

Ant įmonės nefasuojamos produkcijos pakrovimo į automobilinį transportą „rampos“

 

Miltų pakuočių paletavimo robotas; Studentai su įmonės darbuotoju prie technologijos įrenginių

 

Studentus lydėjo V. Jankauskas

Žemės ūkio inžinerijos fakultetas

  • Studentų g. 15, LT – 53362 Akademija, Kauno r.
  • Tel. (8 37) 75 23 24
  • El. paštas: if@asu.lt

Fakultetai